• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

PAPARAZZO LUFA

Sprytny dziennikarz i jednocześnie detektyw - amator. Obserwuje Mikiego niemal non stop i w ten sposób poznaje Jadwigę, Fikoła oraz Stopklatkę.

w tej roli LESZEK LICHOTA

Gwiazda seriali "Wataha" i "Prawo Agaty", na dużym ekranie zadebiutował w dramacie "Lincz", za który zdobył nagrodę na festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie.

W komedii "Wkręceni 2" gra rolę drugoplanową - ale wcale nie jest tym rozczarowany.
- To postacie drugoplanowe przykuwają uwagę widza. Dla aktora są atrakcyjniejsze, bo stanowią wyzwanie pokazania w krótszym czasie więcej niż można wydobyć z głównego bohatera. W drugoplanowej roli trudniej jest zakamuflować słabości i oszukać widza - mówi Leszek Lichota w jednym z wywiadów.
W nowej komedii aktor wciela się w sprytnego paparazzo - o pseudonimie Lufa - który "poluje" na gwiazdy… Sam jednak błysków fleszy unika i rzadko trafia na pierwsze strony gazet.
- Jest mnóstwo osób znanych tylko z tego, że są znane i wiele takich, które się nigdzie nie pokazują, ale po prostu robią swoje. Wolę tę drugą ścieżkę, czyli robić swoje i cierpliwie czekać aż przyniesie to efekty, a nie wpychać się przez gazety do kuchni i salonów innych ludzi - zdradza Leszek Lichota. I dodaje, że sam oglądać siebie na ekranie wcale nie lubi - nawet w rolach komediowych.
- Bardzo dużo mnie to kosztuje. Zawsze mi się wydaje, że kompletnie inaczej wyglądam i że grałem coś innego niż potem widzę. Wychodzi na to, że żyję w jakimś wymyślonym świecie…
Mimo tej małej "słabości", aktor przed kamerami czuje się jednak świetnie - i nie żałuje ani jednej roli.
- Jeżeli spojrzę na swój dorobek 14 lat, skłamałbym, mówiąc, że źle wybrałem - wyznaje Leszek Lichota. - Oczywiście na początku drogi zawodowej ma się wielkie oczekiwania i nadzieje, które życie potem weryfikuje. Kończąc szkolę aktorską, każdy myśli, że Brando to przy nim nikt, a De Niro to dziadek, którego najwyższy czas zastąpić. Każdy wierzy, że zawojuje świat. Wejście na rynek pokazuje, że to nie takie proste. Z czasem człowiek uczy się pokory, która bardzo się przydaje.

Czytany 1371 razy