• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

SZYJA czyli TOMASZ ZARÓWNY

Sympatyczny Ślązak - i wierny małżonek Jadwigi - który ma szczególny talent do wpadania w kłopoty. Szyja mieszka z żoną w Tychach, pracuje przy obsłudze autostrady i często tęskni za dawnymi kumplami - Fikołem i Franczesko - którzy rozjechali się po świecie, szukając szczęścia… W pracy zaprzyjaźnia się ze Stopklatką. A podczas jednego z dyżurów poznaje agentkę gwiazd - Klementynę... I tak zaczyna się przygoda jego życia! W ciągu kilku dni Szyja pada ofiarą szantażu, porwania i zostaje najlepszym aktorem w kraju. Klementyna zmusza Tomka do niewolniczej pracy w showbiznesie. A przyjaciele - oraz żona Jadwiga - ruszają do stolicy, by go uratować!

MIKI MAZUR

Kiedyś marzył o tym, by zostać prawdziwym artystą... Ale skończył pracując niewolniczo dla Klementyny. Miki jest na planie od rana do wieczora, co chwila nagrywa płyty, reklamy i występuje w kolejnych serialach. A jego agentka za każdym razem dostaje gigantyczną prowizję. Co wydarzy się, gdy Mazur w końcu się zbuntuje - i postanowi uciec od Klementyny i świata showbiznesu?

JADWIGA ZARÓWNA

Słynna "żona Jadwiga", o której Szyja wspomina średnio co pięć minut. Jadwiga pracuje w Tychach jako policjantka i umie okiełznać każdego przestępcę. Ale jej własny mąż czasem się buntuje i ucieka spod pantofla ukochanej…
Tym razem Szyja znów wystawi cierpliwość żony na próbę - gdy zniknie w Warszawie, w towarzystwie seksownej Klementyny. A Jadźka od razu ruszy jego śladem, uzbrojona w cały zestaw rozszalałych hormonów przyszłej mamy!

KLEMENTYNA LICHOŃ - agentka gwiazd

Piękna i diaboliczna… Specjalistka od kłamstw, szantażu i udawanych słodkich uśmiechów. Klementyna traktuje gwiazdy jak marionetki i kieruje każdym ich krokiem. A gdy jeden z artystów - Miki Mazur - próbuje się zbuntować, postanawia dać mu ostrą nauczkę. I w tym celu sprowadza do Warszawy Szyję… Nieświadoma, że - w ślad za mężem - do stolicy przyjedzie też wściekła i zazdrosna Jadwiga...

DOLORES MEDEIROS - dama do towarzystwa

Urodzinowy "prezent", który Miki dostaje od producenta Leo Branta… Panna lekkich obyczajów, ale wcale nie "lekkiego" umysłu!
Dolores uważnie obserwuje świat showbiznesu - i robi wszystko, by zostać w nim na stałe. I tak sprytnie kieruje otaczającymi ją mężczyznami, że nawet tego nie zauważają... Czy u boku Mikiego - oraz Szyi - dostanie w końcu swoje pięć minut sławy?

LEO BRANT - producent muzyczny

Pewny siebie, przebojowy – i gotów na wszystko, by nowa płyta Mikiego okazała się prawdziwym hitem. Bo za najpiękniejszą muzykę uznaje sygnał przelewu, który wpłynął właśnie na jego konto.
Leo nie ma żadnych skrupułów i razem z Klementyną tworzy wyjątkowo niebezpieczny duet...

FIKOŁ czyli ZENOBIUSZ KOZIOŁ

Przystojniak z porywczym charakterem, zawsze gotów ruszyć do akcji. Zenobiusz Kozioł - znany już z pierwszej części "Wkręconych" - powraca i znów bawi widzów!
Po ostatnich przygodach Fikoł stracił na kilka miesięcy kontakt z kolegami, ale przyjaźń nadal jest dla niego najważniejsza. Dlatego, gdy Szyja wpada w kłopoty - i tajemniczo znika - Ślązak od razu pędzi na ratunek. A do tego zamienia się w prawdziwego komandosa!

STOPKLATKA czyli STASZEK KLATKA

Kolega, z którym Szyja pracuje na autostradzie - i któremu opowiada o swoich problemach. Jako wielbiciel aromatycznego „ziela”, czasem „zawiesza się” i przenosi na inny poziom świadomości… A może nawet do innego, równoległego wszechświata?

PAPARAZZO LUFA

Sprytny dziennikarz i jednocześnie detektyw - amator. Obserwuje Mikiego niemal non stop i w ten sposób poznaje Jadwigę, Fikoła oraz Stopklatkę.

REŻYSERKA

Na planie jest prawdziwą boginią - i to właśnie od niej zależy "być albo nie być" serialowych gwiazd. Ma ostry język, wprawne oko i bez trudu wyłapuje każdy aktorski "diament". Jak oceni talent Szyi, gdy ten stanie przed kamerami?

PSYCHIATRA

Zaufany człowiek Klementyny - za odpowiednią kwotę gotów zapomnieć o skrupułach, a nawet o przysiędze Hipokratesa.

NATALIA - aktorka

Początkująca "gwiazdka", która gra z Mikim w jednym z seriali… I traktuje znanego aktora niczym bóstwo. Czy zorientuje się, gdy na planie - zamiast słynnego artysty - zjawi się prosty chłopak ze Śląska: Tomek Zarówny?